60 Ay Vadeli Kredi Almak İstiyorum – Banka ve Krediler

Son dönemde bankaların sunduğu imkanlar sayesinde 60 ay vadeli kredi almak istiyorum diyen kesim çoğaldı. Eskiden maksimum 48 ay olarak belirlenen ihtiyaç kredileri şu anda 60 ay vade imkanı sunuyor. Kişiler de vade süresinin uzaması ile birlikte yüksek miktarlardaki paraları daha rahat çekebiliyorlar. Bu durum özellikle düşük gelirli gurup için son derece önemli. Daha uzun sürede ve uygun vade imkanları ile daha fazla para almak birçok kişinin sorunlarını çözebilir. Bu durum özellikle; yeni evlenenler, eğitim kredisi isteyenler için pozitif etkenler içeriyor. Her bankanın 60 ay vadeli kredi vermediğinin de altını çizmek gerekli. Bankalar; bazı kredilerini 48 ay vadeli tutarken bazı kredilerinde 60 ay vade imkanları sunuyorlar.

60 Ay Vadeli Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan 60 ay vadeli kredi almak istiyorum diyenlerdenseniz o halde bankanın sunduğu şartları sağlıyor olmanız gerekli demektir. 60 aylık kredi 5 senelik bir süreci ele alır. Bankanın 60 aylık kredi vermesi halinde verdiği krediyi geri alabileceğine emin olması önemlidir. Banka uzun vadeli bir kredi verdiği zaman bu krediden hem kazanç sağlar hem de ana paranın ödenmesini ister; uzun vadeli borçlar paranın değerinin de riske girmesi durumunda bankaya kazanç sağlamayacağı için yüksek faizli olabilir. Banka bu nedenle öncelikle kişinin kredinin taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğini değerlendirir. Bu değerlendirme sırasında; kredi notunuz, sigortalı çalışan olmanız önemlidir. Daha önceden takipli bir borcunuz yoksa yani bankalara olan borcunuzu ödemeniz ile ilgili bir sorun çıkmadıysa rahatlıkla kredi alabilirsiniz.

60 Ay Vadeli Kredi Hangi Kredi Türlerinde Geçerli?

Bankalar; 60 ay vadeli kredi almak istiyorum diyen müşterilerine bazı kredilerinde bu imkanlar sunmaktadır. Akbank, Finansbank, Vakıfbank, Ziraat bankası gibi bankalar şu anda taşıt ve konut kredisi dışında bütün kredilerini 60 ay vadeli olarak sunabiliyor. Diğer bankalar ise bazı ürünlerini 48 ay vade ile sunarken, bazı ürünlerinde 60 ay vade opsiyonunu da sunuyor. Genel olarak tatil kredileri 48 ay vade ile sunulurken; eğitim kredisi, evlilik kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi krediler 60 ay vadeli olarak bulunabiliyor. Yine de güncel bilgilere ulaşmak için sitemizi takip etmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara