Acil Para Lazım Nasıl Bulurum? Hızlı Para Bulmak

Zor durumdaysanız ve acil para lazım nasıl bulurum diye düşünenlerdenseniz bu durumda imkanlarınızı iyi bir şekilde değerlendirmek üzere hareket etmeniz gereklidir. Kişilerin genel olarak yaptıkları en büyük hata para lazım olduğu anlarda bütün bankalara internet üzerinden başvuru yapmalarıdır. Kişiler bankalara internet üzerinden kredi başvurularını bir anda yapar ve neredeyse bütün bankalardan olumsuz cevap alarak; kredi çıkma ihtimali varsa da bunu imkansız hale getirirler. Para ihtiyacınız varsa öncelikle elinizdeki imkanları iyi bir şekilde analiz etmeli sonrasında harekete geçmelisiniz. Şans denemek gibi bütün bankalara kredi başvurusunda bulunmanız sadece durumu daha kötü bir hale getirecek ancak yarar sağlamayacaktır.

Bankalarla Yüz Yüze Görüşün

Bankalar bazı durumlarda kredi çıkma imkanı olan kişilere dahi olumsuz yanıt verebilmektedir. Bu durum genelde sms ve online başvurularda yaşanır. Eğer acil para lazım nasıl bulurum diyenlerdenseniz işinizi sağlama almanız gereklidir. Bankalar ile yüz yüze görüşmeniz sizin için müşteri temsilcisinin de bir kanaati oluşmasını sağlayacaktır. Sistem tarafından değerlendirilen bir başvuru ile kişi tarafından değerlendirilen bir başvuru eş değerde değildir. Bu nedenle bankalar ile mutlaka kendiniz görüşerek kredi talebinde bulunun. Kredi olumsuz yanıtlandıysa arka arkaya başka başvurular yapmayın ve olumsuz yanıtlanmanın nedenini öğrenin. Banka kanallarını bu aşamada zorlamak sadece kredi puanınızı düşürür ve kredi alamazsınız. Kredi notunuz düşük olduğu için kredi alamıyorsanız bu durumda ev ya da araba gibi bir varlığınızı ipotek ettirebilirsiniz. Bu durumda banka size kredi imkanı sunar.

Limit Arttırın

Kişiler acil para lazım nasıl bulurum dedikleri dönemlerde; limit artışı imkanını düşünmezler. Bankalar çoğu zaman düzenli ödeme yapan müşterilerine nakit avans imkanı sunarlar ve nakit avans limitlerini de ödemelerine göre yükseltirler. Çoğu banka iyi müşterilerine nakit avans imkanını maaşın 3 katına kadar sunmaktadır. Yüklü miktarda bir paraya ihtiyacınız yoksa limit artışı ile kredi kartınıza borçlanabilir ve bu sayede nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak kredi kartının faizi ile normal kredi faizi aynı değildir bu nedenle geri ödeme yaparken daha fazla ödemeniz çoğu zaman gerekebilir.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara