Alışveriş Kredisi Faiz Oranları 2019 – Kredi Miktarları

Son dönemde kredi kartlarına getirilen sınırlamaların ardından bankalar tüketiciye çözüm amaçlı alışveriş kredisini oluşturdu. Alışveriş kredisi aktif bir şekilde kullanıldığı için değişen enflasyon ve faiz oranları kişilere alışveriş kredisi faiz oranları 2019 yılında ne olacak dedirtti. Oldukça fazla ihtiyacın toplu bir şekilde karşılanmasına imkan sağlayan alışveriş kredisi şu anda sınırlı birkaç banka tarafından sunulan bir hizmet ancak yakın zamanda daha yaygın bir hal alacak. 30.000 TL gibi yüksek miktarlı alışverişlerin yapılmasına dahi imkan sunan alışveriş kredisi özellikle e ticaret siteleri üzerinde etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Bu sayede herkesin ihtiyaçlarını karşılaması mümkün bir hale geliyor. Belirli kuruluşlar ile anlaşılma yapılarak bu kadar geniş bir kitleye ulaşmak mümkün olmadığı için e ticaret siteleri oldukça iyi bir yöntem.

Alışveriş Kredisi Hangi Sitelerde Geçerli?

Kişiler alışveriş kredisi faiz oranları 2019 yılında çok büyük bir değişim göstermeyince yeniden alışveriş kredisine yöneldiler. Alışveriş kredisinin faiz oranları tamamen yaptığınız alışverişin miktarı ve vadesi ile doğru orantılı bir şekilde değişim gösteriyor. Bankalar sabit bir faiz üzerinden ilerlemiyorlar ancak şu anda en düşük faiz oranının %1,74 olduğunu söylemek mümkün. Bankalar minimum 500 TL ve minimum 3 ay vade imkanları kullanılması halinde bu faiz oranlarını uyguluyor. N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, EPTTAVM, genpa gibi online mağazalarda alışveriş kredisinden yararlanmanız mümkün.

Maksimum Ne Kadar Alışveriş Kredisi Alabilirim?

Siz de alışveriş kredisi faiz oranları 2019 yılında çok değişim göstermedi diyenlerdenseniz o halde online kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Online kredi imkanlarından yararlanıp alışveriş kredisine başvurmak isterseniz bu durumda; 60 ay vade ile 30.000 TL değerinde kredi almanız mümkün. Ancak bilmeniz gereken durum şu ki cep telefonu ya da tablet alacaksanız bu durumda banka maksimum 6 ay vade yapabiliyor. Bunun dışındaki ürünleri istediğiniz gibi 60 ay vadeli bir şekilde alabilirsiniz. Bazı bankalar için maksimum sınır 15.000 TL. Şu anda; İş bankası, Yapıkredi, Garanti, Aktif bank gibi bankalardan alışveriş kredisi alabilirsiniz. Aktif bank en yüksek kredi tutarını sunan banka; bu bankadan 30.000 TL kredi almanız mümkün. Bu süreçte bankaları takip etmeniz oldukça önemlidir.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara