Banka Blokesi Nasıl Kaldırılır? Banka Blokesi Kaldırma

Banka hesabına konulan blokeyi kaldırmak için birtakım işlemlerin yapılması gerekiyor. Çünkü tüketicilerin banka hesaplarına borçlanmalardan dolayı bloke konulmaktadır. Bu yüzden banka blokesi nasıl kaldırılır araştırmasının sık sık yapıldığı biliniyor. Bizler de bu konuda en doğru ve kesin yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca borçlanmalar için yapmanız gerekenleri de aktarmaya devam ediyoruz.

Banka Hesabıma Neden Bloke Konuldu?

Bankalara olan borçlarınız nedeniyle hesabınıza bloke konulabilmektedir. Aynı durum devlet kurumları için de geçerlidir. Yani ödemediğiniz kredi borçlarının yanı sıra kurumlara olan borçlarınız sebebiyle bankada bulunan hesaplarınız bloke altına alınır. Küçük borçlar için ise hesabınızda yer alan paranın bir kısmına bloke konulmaktadır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için borçlarınızı zamanında ödemeniz önemlidir.

Banka Hesabına Haciz Gelir mi?

Devlet kurumları ve bankalar, borçlarını kısa sürede tahsil edebilmek için en hızlı yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemler arasında hesap blokesi en çok tercih edilen uygulamadır. Banka hesaplarında sorunla karşılaşanlar hızlı bir şekilde banka blokesi nasıl kaldırılır sorusunu araştırma başlar. Bu konuda almanız gereken ilk aksiyon, borçlarınızın tamamını ödemek ya da kurum veya banka ile anlaşma yoluna gitmektir. Uygulanan bu işlemin bir diğer adı e-hacizdir.

Banka Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Hesabınıza bloke koyan kurum ya da banka ile kısa sürede iletişime geçmeniz durumunda bloke kaldırılabilir. Ancak bu süreçte isteğinize göre aksiyon alınmaz. Borcun tamamının tahsil edilmesi istenir. Eğer böyle bir işlem yapamıyorsanız, borcunuzu taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. E-haciz uygulamasına başvuran kurumlar genelde sicili bozuk olanlar üzerinden işlem yapmaktadır.

Blokeli hesapları açtırmak için borç ödemesi yaparken bazı ek masraflar karşınıza çıkabilir. Örneğin kapak tutarı, ilgili borcun kapanması için ekstra ödemeniz gereken bir tutardır. Bununla beraber banka blokesi nasıl kaldırılır konusunda yapmanız gereken tek şey, belirtildiği üzere borcunuzun bir kısmını veya tamamını kapatmaktır.

Banka Blokesi Kredi Notunu Etkiler mi?

Elbette hesabınıza konulan bloke ilk olarak kredi puanını etkiler. Yüksek seyreden bir kredi notu bu nedenle anında düşecektir. Blokenin kaldırılmasıyla beraber borçlarınızın düzenli ödenmesi halinde yeniden kredi skoru yükselebilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına borçlarınızı vadesinde ödemenizde yarar var.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara