Banka Dışında Kredi Veren Yerler – Kredi Veren Şirketler

Kredi puanı düşük olan tüketiciler genelde banka dışında kredi veren yerler konusunda araştırma yapmaktadır. Ayrıca sicili bozuk olanlar da bankaya alternatif olan kurumları merak etmektedir. Bu konuda sizlere sunacağımız bilgiler ışığında rahatlıkla kredi alabileceğinizi unutmayın. Ancak bu kurumlar kredi notunu göz ardı etmeden kredi sunmayabilir. Finans şirketleri bazen de farklı teminatlar talep etmektedir.

Bankaya Alternatif Kredi Veren Kurumlar

Günümüzde en çok adı duyulan ve büyük bir finans şirketi olan Koç Holding, taşıt kredisi konusunda destek sunmaktadır. Denetlemeye tabi olan yasal firmalar arasında yerini alan Koç Holding ile beraber ihtiyaç kredisi için Koç Finansmana başvurabilirsiniz.

Kredi veren kurumlar genelde müşteri memnuniyetini sağlamak adına çalışmalarına devam eder. Bankaya gitmeye gerek kalmadan kredi alabileceğiniz gibi ek belge taleplerini de karşılamanız gerekecektir. O halde banka dışında kredi veren yerler sadece ihtiyaç kredisi konusunda değil taşıt finansmanlarında da tercih edilebilir.

Banka haricinde kredi alabilmek için küçük işletmeleri de tercih edebilirsiniz. Kuyumcu ve galericiler bu konuda senet karşılığında borç para verebilmektedir. Ancak günümüzde bu tür işletmelerin yasal hizmet vermesiyle ilgili tartışmalar söz konusudur. Yani yasal olmadığı için farklı bir sorunla karşılaşmamak adına büyük kuruluşları tercih etmenizde yarar var.

Bankaya Alternatif Taşıt Kredisi Veren Şirketler

Araç sahibi olmak isteyenler bazı markaların bünyesinde yer alan finans kurumlarından uygun faiz oranlarıyla kredi alabilmektedir. Bazı dönemlerde sıfır faizli kredi hizmetlerinin sunulduğu da unutulmamalıdır. Söz konusu firmalar;

  • Wolkswagen
  • Oto vadeli
  • Koç finansman
  • Wowwo olarak sıralanabilir.

Yerel firmalardan da alışveriş yaparak kredi çekme şansınız bulunmaktadır. Örnek olarak EVKUR veya buna benzer firmalardan taksitli ürünler alarak daha sonra bu ürünleri satabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bu bilgiler banka dışında kredi veren yerler konusunda karşınıza çıkacak olan bilgilerdir. Söz konusu firmaların resmi web sayfalarını ziyaret ederek çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca kuruluşlar nakit para ihtiyacınızı karşılamak için de çalışma sunmaktadır. Eğer banka sicili bozuk veya kredi puanınız düşük ise daha fazla beklemeden bu kurumlarla iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara