Bitcoin 2020 Yılında Ne Olur? BTC Yükselecek mi?

Bitcoin ile ilgili yapılan araştırmalar her geçen gün artmaktadır. Bunun en önemli nedeni son zamanların en çok rağbet gören sanal parası olan BTC’nin ilerleyen dönemlerde hangi aşamaya geleceğinin merak edilmesinden kaynaklanır. Ek olarak Bitcoin 2020 yılında ne olur sorusuyla ilgili onlarca yorum yapılmaktadır. Aslında bu yorumların bir çoğu asılsızdır. BTC’ye küçük miktarlarla yatırım yapılarak uzun vadede kar elde etmek amaçlanabilir. Yine de uzun yıllardır sanal para sektöründe lider konumda olan Bitcoin ile ilgili merak ettiğiniz çok sayıda bilgi olacaktır. Detaylar için yazımızın devamını takip etmenizde yarar var.

Bitcoin Yatırımı Yapmak İsteyenlere Öneriler

Günümüzde Bitcoin için doğru bir yorum yapmak oldukça güçtür. Çünkü küresel ekonomiden anlık olarak etkilenen bu sanal para, diğer kripto paraların da değer kaybetmesine neden olmaktadır. Aynı durum değer kazançları için de geçerlidir. Şu sıralar yükselişe geçen BTC’nin ilerleyen dönemlerde hangi noktaya geleceği bilinmiyor. Bu yüzden pek çok platformda yapılan yorumlar yerine kişisel analizler yaparak yatırım sürecini yönlendirebilirsiniz. Buna rağmen Bitcoin 2020 yılında ne olur araştırmasının daima yapıldığını söylemek de doğru olacaktır.

2017 yılına göz attığımızda BTC fiyatı aniden yükselişe geçmeye başlamıştır. Haliyle yatırımcılar da büyük kazanç elde etmek amacıyla sanal paralara yatırım yapmıştır. Bu süreçte ciddi bir kazanç sağlayan BTC, 2018 yılına girildiğinde düşüş yaşamıştır. Ancak 2018 yılının ilk aylarında BTC bozduranların dışında kalanlar ciddi kayıplarla karşılaşmıştır.

Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak mı?

Uzmanlar BTC’nin büyük bir yükselişe geçeceğini savunmaktadır. Ancak söylediğimiz gibi bu tür bilgilerin bir dayanağı bulunmamaktadır. Bu nedenle sermayenizin tamamını sanal para yatırımında kullanmak yerine bir kısmını değerlendirmenizde yarar var. Ek olarak BTC’ye alternatif olan çok sayıda alt koinin olduğu unutulmamalıdır. Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash ve birçok alt koin, Bitcoin ile birlikte değerlendirilebilir.

Bazı uzmanlar Bitcoin’in 250 bin dolara kadar çıkacağını söylemektedir. Bazıları da 750 bin dolara kadar yükselişe geçeceğini savunmaktadır. Yine de çok uzun vadede buna benzer değerlere ulaşabileceği düşünülebilir. Fakat hiçbir yorum, Bitcoin 2020 yılında ne olur sorusunun yanıtını kesin bir şekilde sizlere sunamaz. Yine de yapacağınız araştırmalara göre sermayenizin çok az bir kısmını kripto paralarda değerlendirebilirsiniz.

Bitcoin Yeniden Düşer mi?

Bazı uzmanlar BTC’nin değer kaybedeceğini hatta sıfır dolara kadar düşeceğini söylemektedir. 2017 yılındaki yükselişin ardından yaşanan düşüş, buna benzer yorumların artmasına neden olmuştur. Yatırımcılar da ilk olarak kişisel analizlere yönelmiş ve bu sanal paranın saatlik periyotlarını incelemeye başlamıştır. Bizler de bu konuda her yatırımcıya mutlaka analiz yapması gerektiğini hatırlatmaya devam ediyoruz. Son zamanların ciddi araştırma konusu olan Bitcoin 2020 yılında ne olur sorusuyla beraber BTC yatırımlarına olan ilgi artmıştır.

Bitcoin Baharı 2020 Yılında mı?

Çinli milyarder Zhao Dong, BTC ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yapmıştır. Bitcoin baharı adını verdiği süreçte 2020 ile 2021 arasında BTC’nin 50 bin dolara kadar çıkacağını savunmaktadır. Takipçilerine 2018 yılının Kasım ayında BTC’nin sonbaharının yaşandığını belirten Dong, 2019 yılı için de BTC’de kış ayının yaşanacağını aktarmıştır. Haliyle bu yorumun başarılı bir şekilde gerçekleştiği görülmektedir. Yani Bitcoin 2019 yılında ciddi anlamda düştüğü için Dong’un ön görüsü de gerçekleşmiştir. Bu yüzden 2020-2021 yılları arasındaki yorumunun ne şekilde gerçekleşeceği de merak konusudur.

Morgan Creek Capital CEO’sundan Dikkat Çeken Tahmin

Mark Yusko, BTC hakkında 2020 yılına dikkat çekmektedir. 2019 yılı sonuna kadar bekleneni veremeyecek olan Bitcoin için kredi balonunun 2020’de patlayacağını belirtmiştir. Haliyle birçok yatırımcının sanal para almak için adete sıraya gireceğinden bahsetmektedir. Dikkat çeken açıklamalar yapan Yusko, sanal paralarda düşüşün bir süre daha devam edebileceğini dile getirmektedir. Ancak bu düşüşten sonra ani bir çıkışla BTC’nin 50 bin doları görebileceğini savunmaktadır.

Eğer sanal para yatırımı yapacaksanız ilk olarak Bitcoin 2020 yılında ne olur gibi soruların yanıtlarına elbette bakabilirsiniz. Ancak kişisel analizlerin bu tür yatırımlar için çok daha mantıklı olacağı unutulmamalıdır. Çünkü yapılan yorumların herhangi bir dayanağı yoktur ve farklı amaçlar için de paylaşılabilir. Bu yüzden küçük sermayeler ile yapacağınız yatırımların daha mantıklı olduğunu bilmenizde fayda var.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara