Bitcoin Almak Ne Kadar Mantıklı? Bitcoin Analizleri

Kripto para birimlerine olan rağbet her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden yatırımcılar bitcoin almak ne kadar mantıklı sorusuna yanıtlar aramaya başlamıştır. Aslında BTC son zamanların en çok yatırım alan sanal para birimidir. Durum böyle olunca BTC yorumları başta olmak üzere son 3 yılda çizdiği grafik hakkında bazı yorumlar da ortaya çıkmaktadır. Yazımızın devamını takip ederek BTC almanın mantıklı ve mantıksız taraflarını öğrenebilirsiniz.

Bitcoin Kazandırır mı?

Bitcoin en yüksek çıkışını 2017 yılının son döneminde yapmıştır. Henüz piyasaya çıktığı ilk zamanlarda çok düşük miktarlarda satışa sunulan bir sanal para olduğu için başlangıçta rağbet görmemiştir. Ancak zamanla yeni teknolojiler ortaya çıkmış ve sanal paralara verilen önem artmıştır. Buna ek olarak Blockhain teknolojisi sayesinde son zamanların en güvenilir para birimi haline gelmiştir. Sonuç olarak bitcoin almak ne kadar mantıklı konusunda araştırma yapan kişi sayısı artmaya başlamıştır.

Bitcoin kısa vadeli bir yatırım aracı değildir. Bu nedenle uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için idealdir. 2017 yılının son zamanlarında 20 bin dolar seviyesine ulaşan bu sanal para 2018 yılının ilk çeyreğiyle beraber düşüşe geçmiştir. Bu düşüşten sonra yatırımcılar daha kapsamlı analizlere ihtiyaç duymuştur. Pek çok kripto para uzmanı da yorumlar yaparak yatırımcıları yönlendirmeyi amaçlamıştır.

Bitcoin Yükselir mi?

Son zamanların sıklıkla araştırılan bir diğer sorusu, BTC’nin yükselip yükselmeyeceği üzerinedir. Bitcoin yatırımı yapmak isteyenler ilk olarak bu sanal paranın son 3 yıldaki grafiklerine bakmalıdır. Yani saatlik, günlük, haftalık ve aylık analizler yaparak geçmişten bugüne kadar nasıl hareketlendiğini görmeniz önemlidir. Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceğine dair net bilgiler hiçbir zaman paylaşılamaz. Sadece küresel piyasaların hareketlenmesi halinde sanal para piyasasının da harekete geçtiğini söylemek mümkündür. Ayrıca diğer alt kripto paralar da BTC’ye göre düşmekte ya da yükselmektedir.

Bitcoin Uzman Yorumları

Bitcoin yatırımı yapmak isteyenler ilk olarak uzman yorumlarından yararlanmalıdır. Aslında bu yorumların çoğu zaman gerçekleşmediği bilinir. Yine de yatırım konusunda deneyim kazanmak isteyenler için güzel bir yöntem olduğu unutulmamalıdır. Genel geçer bilgileri bir kenara bırakarak tamamen bitcoin almak ne kadar mantıklı sorusuna yönelenler aslında küçük miktarlı yatırımlar yapmanın doğru olacağını bilmelidir. Çünkü anlık büyük miktarda düşüş yaşayabilen kripto paralar ile ilgili ciddi kayıplar yaşayan yatırımcıların var olduğu unutulmamalıdır.

Bitcoin ile Para Kazanmak Mümkün mü?

BTC ile para kazanmak isteyen ve uzun vadeli yatırımlardan hoşlanmayanlar Bitcoin madenciliği yapabilir. Ancak bu süreç oldukça sabırlı ve ilgi gerektiren bir süreçtir. Çünkü bir bilgisayar ve yüksek özellikli işletim sistemine ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda yine bir süre bekleyerek BTC madenciliğinde üretim gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin adet olarak 21 milyon ile sınırlandırılmıştır. Şu anda da madencilik yaparak BTC üreten çok sayıda kişinin varlığından söz edebiliriz. Ancak yorucu ve zahmetli olan madencilik ile ilgili daha fazla araştırma yapmanız gerekecektir.

Bitcoin 2020 Yılında Ne Olur?

Bu sorunun yanıtını vermek tıpkı Bitcoin kazandırır mı sorusuna verilecek yanıtla aynıdır. Çünkü 2019 yılı için yapılan tahminlerin neredeyse tamamı gerçekleşmemiştir. Bu nedenle bitcoin almak ne kadar mantıklı sorusu için de sabırlı bekleyiş sürmektedir. Aslında uzmanlar genelde araştırma yapmadan öngörülerini paylaşmaktadır. Durum böyle olunca Bitcoin’in anlık düşüş ve kayıplarından etkilenen yatırımcılar da uzun vadeli bekleyişini sürdürmektedir.

Bitcoin Alternatifleri Nelerdir?

8000 doların üzerinde seyreden Bitcoin için alternatif arayan yatırımcılar Ethereum, Ripple, EOS ya da Binance Coin gibi sanal paralara yönelebilir. Çünkü bu sanal paralar daha az yatırımla sahip olunabilen kriptolardır. Örnek olarak Ethereum, 2017 yılı son çeyreğinde 750 dolara kadar çıkmasına rağmen son 2018 yılında 100 dolara kadar düşmüştür. Şu an için 250-260 dolar seviyelerinden işlem görmektedir.

Ripple incelendiğinde yine 2017 yılında 4 dolara kadar çıkmış ve ciddi miktarda yatırım almıştır. Ancak 2018 itibariyle 0,3 dolara kadar gerilemiştir. Buna rağmen yatırım almayı sürdürmektedir. Çünkü bitcoin almak ne kadar mantıklı sorusunun yanıtı gibi Ripple almanın da ne kadar mantıklı olduğu sorgulanmaktadır. Yine de genel bir araştırma yaptıktan sonra hangi sanal paraya yönelmeniz gerektiğine bireysel karar verebilirsiniz. Özellikle de uzman yorumlarından faydalanmak yerine bu şekilde yatırım yapmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca ücretsiz olarak kripto para değer takibi yapabileceğiniz platformlar da bulunmaktadır.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara