Bitcoin Yükselecek mi? Son Dakika BTC Haberleri

Bitcoin son zamanların en çok araştırılan ve yatırım alan sanal paralarından biri olarak yükselmeye devam etmektedir. Bu nedenle Bitcoin yükselecek mi sorusuyla ilgili de kapsamlı araştırmalar sürmektedir. Öncelikle geçtiğimiz aylarda 4 bin dolar seviyesinde olan BTC, şu sıralar 11 bin doları aşmaktadır. Yaşanan bu durum sebebiyle artık Bitcoin yatırımlarına yönelen kişileri meraklı bir bekleyiş hali sarmıştır.

Bitcoin Yükselmeye Devam Eder mi?

BTC yorumlarına bakıldığı zaman aslında olumlu ve olumsuz onlarca yorumun olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle karşınıza çıkacak her türlü bilgi için Bitcoin yükselecek mi konusunu sorgulamanızda yarar var. Yine de daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi kişisel analiz yapmadan sanal para yatırımı gerçekleştirmenin mantıksız olduğu unutulmamalıdır.

Günümüzdeki pek çok yatırımcı gözünü Bitcoin’e dikmiştir. Bunun bir diğer nedeni, 2017 yılındakine benzer bir yükselişin yaşanmasıdır. Hatırlatacak olursak, 2017’nin ilk aylarında çok düşük seviyelerden yılın sonunda 20 bin dolara kadar yükselen BTC’nin aynı durumu yeniden yaşatıp yaşatmayacağı merak edilmektedir. Tüm bu nedenlerden ötürü BTC yerine alternatif sanal paralara yatırım yapmanın daha doğru olacağını söyleyebiliriz. Yine de her sanal paranın aslında BTC’ye endeksli olduğunu ve BTC ile beraber yükselip düşüşe geçtiği bilinmelidir.

Bitcoin 2020 Uzman Yorumları

Uzman yorumlarına ihtiyaç duyulan bu günlerde ünlü yorumcu Peter Schiff, sanal paralarda ciddi bir yükselmenin olmayacağını belirtmiştir. Ayrıca insanların kripto para yatırımı yapanlara özendiğini ve bu nedenle ciddi yatırım yaptığını dile getirmiştir. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda çok sayıda kişinin büyük kayıplarla karşılaşacağını söyleyen Schiff, BTC’deki yükselişin devam etmeyeceğini sözlerine eklemiştir.

Bir diğer analist Peter Brandt ise bu konuyla ilgili diğer kripto paralara değinmiştir. Yatırımcıların Bitcoin yükselecek mi sorusuna, diğer sanal paraların da kontrol edilmesi gerektiği yanıtını vermiştir. Ek olarak yatırımcıların BTC dışında farklı sanal paralara yöneldiğini sözlerine ekleyen Brandt, genel bir yükselişin söz konusu olmayacağını savunmaktadır.

Artık BTC yatırımı yaparken bu yükselmelerin anlık olabileceğini bilen yatırımcılar daha dikkatli bir şekilde işlemlerine devam etmektedir. Çünkü Bitcoin diğer sanal paraları da etkisi altına alarak dönemsel anlamda yükselmekte ve bir anda düşüş yaşayabilmektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara