BOOKING ile Ek Gelir

BOOKING ile Ek Gelir

İnternet sitesinden para kazanmaya ilişkin birçok yöntem var. Google Adsense başta olmak üzere, bu alternatif gelir elde etme yöntemlerine rağbette yoğun. Ürün satışı, banner gösterimi, tanıtım yazısı ve benzer yöntemlerden birisi de Hollanda merkezli bir firma olan Booking affiliate veya Türkçe ifadesiyle Booking İştirak Ortaklığı Programı…

Bu yazımızla birlikte Booking İştirak Ortaklığı Programı’na ilişkin merak ettiklerinizi bulabilecek ve belki de henüz denemediğiniz bu yöntemle gelir sağlamaya başlayabileceksiniz. Öncelikle belirtelim ki, Booking affiliate, özellikle seyahat, turizm, gezi gibi alanlarda yayın yapan siteler için güzel bir seçenek oluyor. Yayıncı, firmanın sunmuş olduğu reklam yöntemlerinden istediğini değerlendirerek kazanmaya başlıyor. Kazanç oranı ise değişkenlik gösteriyor. Kazancı etkileyen iki nokta var: İlki, elbette ki yayıncının hitap ettiği kitle. İkincisi ise, reklamı değerlendiren ziyaretçinin yapacağı ödeme.

 

 

Booking Reklam Ödemesi Ne Kadar?

Hemen her yayıncının merak ettiği ilk soru minimum ödeme eşiği. Booking, yayıncılarına 100 Euro olduğunda ödeme yapıyor. Ne yazık ki, daha düşük meblağlar ödenmiyor, birikiyor ve ödeme eşiğine ulaştığında isterseniz PayPal ile isterseniz de havale ile ödeme alabiliyorsunuz. PayPal ile sadece Euro ödenebiliyor. Banka havalesinde ise Euro, ABD Doları ve İngiliz Poundu seçeneklerinden istediğinizi seçiyorsunuz. Türkiye’de PayPal ile ilgili durum malumunuz olduğu için, Booking üstünden ödeme alırken herhangi bir bankada bu üç döviz cinsinden biri için vadesiz hesap açmayı unutmayın…

Booking ile Nasıl Para Kazanılıyor?

Kazancınızı belirleyen iki nokta olduğunu demiştik. Bunlardan biri, sizin ziyaretçi çekme gücünüz ve onları reklamlara yönlendirebilme yeteneğiniz. Booking, otellerden belli bir komisyon alıyor ve bu komisyonun bir kısmını sizinle paylaşıyor. Aylık 50 ve daha az konaklama için %25, 151’e dek konaklama için %30, 151 ile 500 arası için %35 ve 500’ü geçkin konaklama için %40 oranında komisyonunu sizinle paylaşıyor. Şunu belirtelim ki, Bookings otellerden farklı oranlarda komisyon alıyor: %15, %17 ya da %20.

Kullanıcı sayfasından rezervasyonları takip edebiliyor, hangi şehirdeki hangi otelde kaç gece konaklama yapılacağını görebiliyorsunuz. Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var: Rezervasyon, ödeme getirmiyor; konaklamanın gerçekleşmiş olması gerekiyor. Örneğin 15 Mayıs’ta yapılan 20 Ağustos tarihli rezervasyonun ödemesinin onaylanması Eylül veya Ekim’i bulabiliyor.

Gösterge Panelinde “Onaylı Komisyon” kazancınızı görebilir, aldığınız komisyon oranını takip edebilir ve ziyaretçilerinizi (reklam tıklayanları) ve yapılan rezervasyonları belli periyotlar dahilinde inceleyebilirsiniz. WordPress eklentileri de sunan firma, çeşitli ebatlarda banner, istediğiniz şehir, ülke ya da otel için özel linkler, çeşitli özelliklerde arama kutuları sunuyor. Araç kiralama hizmeti de sunan firma, ayrıca reklam yayıncısı olmasanız bile size en az 50 Euro ödeyebileceği bir olanak tanıyor: Eğer bir oteli Booking üyesi yaparsanız 50 Euro kazanıyorsunuz ve aracı olduğunuz otel de ilk beş rezervasyonu için herhangi bir komisyon ödemiyor.

 

Kripto Paralar - Para Kazanma - Bitcoin - Yatırım - Araştırma Yazısı

Yazar Hakkında
Toplam 11 yazı
Bülent Yakut
Bülent Yakut
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara