Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

2019 yılı için bazı bankalar borç kapatma kredisi ya da yeni adıyla borç transfer kredisi veren bankalar olarak isimlendirilmiştir. Şekerbank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank ve Vakıfbank gibi bankaların desteklediği bu uygulamalara yeni bankalar da eklenmiştir. Farklı faiz oranları ile yapılandırılan borçlar bu sayede uzun vadelerde ödenebilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi 2019

Borçlarını ödeyemeyen tüketiciler borçlanmanın 3. ayında idari takibe alınmaktadır. Bu süreçle birlikte 1 hafta boyunca yapılan anlaşmalarla birlikte borç ödemesi yapamayanlar anında yasal takibe girer. Yasal takip elbette tüketicileri ciddi anlamda mağdur etmekte ve bankalardan hizmet alınmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden borç transfer kredisi veren bankalar üzerinden iletişime geçilerek borçlar yeniden yapılandırılmaktadır.

Kimler Borç Kapatma Kredisi Alabilir?

Borç kapatma kredileriyle yapılandırma kredileri aslında birbirinden farklıdır. Elbette tek amaç borçların tamamının kapatılmasını sağlamaktır. Buna ek olarak icraya giden borçlar için uygun faiz oranları araştırılarak banka ile görüşme yapılır. Bu görüşme sayesinde tekrar borç hesaplanır ve vadelere ayrılır. Yani yeni bir kredi almış gibi borç kapatma kredisi uygulanmaya başlanır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Günümüzdeki en kapsamlı transfer kredisini Ziraat Bankası vermektedir. 60 ay vadeli olan bu krediyle beraber kredi kartı borcu olanlar da borçların tahsili için başvuru yapabilir. Birleştiren ihtiyaç kredisi adı altında sunulan bu uygulamada 24 aylık vadede faiz oranı yüzde 1,10 olurken, 60 ay vadede bu oran 1,20’ye çıkmaktadır.

Düşük faiz oranlı kredi veren bankalardan olan Ziraat sayesinde örnek olarak 5 bin TL’lik borç tutarı için 24 ay vadede aylık 244 TL ödeme yapılabilir. 60 ay vadeli 10 bin TL’lik kredi için ise 500 TL aylık ödeme yaparak borcunuzu kapatabilirsiniz.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Destek kredisi olarak adlandırılan bu kredi türünde de 1,10’dan başlayan faiz oranları geçerlidir. Aslında borç transfer kredisi veren bankalar arasında Ziraat ile Halkbank’ın çokça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bazı bankalar takipteki borçlulara sıfır faizli kredi kampanyaları da düzenlemektedir. Ancak her banka ile görüşme yaparak bu kredilerdeki şartları gözden geçirmenizde yarar var. Yine de Halkbank şubelerine giderek bu konuda hangi çalışmalarına devam ettiğini öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara