Devlet Destekli İşler 2019 – KOSGEB Kredileri

Devlet, yatırım amaçlı olarak vatandaşlarına pek çok konuda destek vermek için elini taşın altına koyuyor ancak, bazı durumlarda kendi iş fikirleri üzerine olan durumlarda destek veriyor. Bu nedenle KOSGEB, girişimciliğe yönelik olarak ortaya koyduğu faaliyetlerinde, başarıya ulaşmak ve daha fazla sektörü ayakta tutmak için pek çok sektöre ve işe destek verir. Devlet destekli işler 2019 yılında, her yıl olduğu gibi düzenlendi ve bu şekilde kullanıcılar için pek çok fayda ortaya çıktı. Bu işler genel itibari ile sermayesi düşük veya yüksek olan sektörleri ayakta tutmak üzerinedir. Bu şekilde yapılan pek çok devlet desteği, KOSGEB’in desteklediği iş fikirleri üzerine oluyor.

Hangi Alanlara Destek Veriliyor?

KOSGEB, hibe veya faizsiz pek çok krediyi iş fikirleri ile gelen kullanıcılara sunuyor ancak burada en önemli şart, bu iş fikrinin KOSGEB’in desteklediği alanlarda olması. Bunun sağlanması sonrasında, KOSGEB, pek çok yardım fonunda kullanıcıların taleplerine uygun hale getirmektedir. Genellikle üretim sektörü hususunda direten KOSGEB, bu hususta girişimcilerin faaliyet yürütmesini talep ediyor. Zaten belirlediği alanların dışında olan alanlara yatırım için destek de vermiyor. Devlet destekli işler 2019 yılında değişikliğe uğradığından dolayı, bu hususta öne çıkan alanlar; üretim, ticaret, yiyecek-içecek hizmetleri, konaklama hizmetleri, inşaat, lojistik ve temizliktir.

KOSGEB Neden Üretime Çok Önem Veriyor?

İmal edilen ürünler, ithal ikame politikalarına göre ülkenin kalınması ve ihracatın geliştirilmesi için çok önemlidir. Bu hususta üzerinde durulan konular farklılaştığı için de, KOSGEB’in yaptığı bu çalışmalardan faydalanmak isteyen kişiler, üretim alanlarına ve üretim yapan tesisleri kurmaya yöneliyor. Devlet destekli işler 2019 yılında farklılaştığı için de, her yıl verdiği kredi ve hibeleri değiştirmektedir. İmalat olarak adlandırılan bu sektörde devlet 324 alanı destekliyor ve bu alandan sonra en çok destek verilen diğer alan ise ticaret oluyor. Bu nedenle kişilerin atılım yapması, girişimcilik özelliklerini yansıtması gibi konularda, başarılı olması için devlet desteklerinden dilediği gibi yararlanabilmektedir. Özellikle doğal ürünler ve temizlik alanında yapılan faaliyetler ile destek almanız, KOSGEB tarafından en genel itibari ile desteklenmektedir. Ayrıca banka dışında kredi veren yerler konusunda gerekli takibi sürdürmeniz önemlidir.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara