Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Kurumlar

Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Kurumlar

Devletin tarımcılığı geliştirmek adına atmış olduğu adımlardan birisi olan devlet destekli traktör kredisi, bazı kurumlar ve bankalar aracılığıyla verilen desteklerden birisidir. Devletin desteği ile verilen bu kredi, Ziraat Bankası ve Denizbank üzerinden sağlanmaktadır.

Devlet destekli traktör kredisi veren kurumlar

Tarımsal alanda çalışmalar yapmak isteyen kişiler, imkanları çerçevesinde traktör almamaları nedeniyle devlet, tarımcılık yapmak isteyen kişilere yönelik traktör destek kredisi sunmaktadır notlar bu destek kapsamında gerekli şartları sağlayan kişilere verilen traktör kredisi desteğiyle traktör sahibi olmanız mümkündür.

 

 

Devlet Destekli Traktör Kredisi Veriliyor Mu?

Uluslararası yüksek rekabet koşullarında yapılan tarımcılık, teknolojinin ürünlerini de en iyi şekilde kullanmayı zorunlu hale getirmiştir. Devletin çiftçilik yapmak isteyenlere yönelik sunmuş olduğu bu destek, birçok insanın traktör sahibi olmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra farklı birçok hibe ve kredi desteği sunulması, çiftçilik anlamında önemli reformların sağlanmasına neden olmuştur. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı olarak verilen bu destekler, bazı projelerde uygun geri ödeme koşullarıyla ve bazı projelerde ise geri ödemesiz olarak vatandaşın hizmetine sunulmaktadır.

Geçici bir süre için durdurulan devlet destekli traktör kredisi, önümüzdeki yıllarda yeniden aktif bir şekilde verilmeye başlanacak krediler arasında yer almaktadır.

 

Devlet Destekli Traktör Kredisi Şartları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, traktör kredisi için aranan ilk şarttır.

Kişinin 50 dekar ve üzerinde tarlasının bulunması ve bu tarlalarıyla aktif olarak tarımcılık yapması

İlgili bakanlıkça istenen güncel evrakların temin edilmesi

 

Çiftçilere yönelik verilen diğer destekler

Süt üretim tesisleri destekleri

Çiftlik kurma destekleri

Sulama destekleri

Mazot desteği

Gübre ve ilaçlama desteği

Meyve yetiştiriciliği destekleri

Çeşitli tohum destekleri

Süs bitkisi yetiştiriciliği destekleri

Ziraat Bankası’ndan tarım aletleri kredisi destekleri

 

Ziraat Bankası tarafından traktör kredisi dışında, tarım aletleri almak isteyen çiftçilere de kredi imkanı sunulmaktadır. Ziraatçilikle uğraşan kişilerin çiftçilik belgeleriyle Ziraat Bankası şubelerine giderek gerekli şartları sağlamaları durumunda bu kredileri kullanmaları mümkündür. Kredi notu yüksek olan kişilere kefilsiz verilen bu krediler, kredi notu ortalamanın altında olan kişilere ise kefil sağlamaları halinde verilmektedir.

 

Yazar Hakkında
Toplam 11 yazı
Bülent Yakut
Bülent Yakut
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara