Düşük Faizli Konut Kredisi – Güncel Bilgiler

Konut kredisi faizleri son dönemde doların yükselişe geçmesi ile birlikte yukarı yönlü bir hareket içerisindeydi. Ev almak isteyen kişiler hal böyle olunca düşük faizli konut kredisi sistemleri aramaya başladılar. Şu anda güncel olarak en düşük faizleri QNB Finansbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank ermektedir. Bankaların prosedürlerini ve faiz oranlarını sizler için araştırdık. Araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz bilgileri de bu yazıda size sunacağız. Ayrıca düşük kredi notuna kredi veren bankalar konusunda da aynı bankalara başvurabileceğinizi unutmayın.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Son dönemde yükselen faizler herkesi düşük faizli konut kredisi arayışına itti. Sizler için şu anda en uygun kredi veren bankaları araştırdık. Bankaların prosedürleri genel olarak birbirlerine benzese de bazı konularda birbirlerinden ayrıldıklarını da bilmenizde fayda var.

QNB Finansbank

QNB Finans bankası ev almak isteyenler için %80 oranında ödeme sağlayan bir banka. 180 ay vade imkanı sunan banka %1,80 oranında faiz uyguluyor. Bankanın 507 TL tutarında bir de ekspertiz ücreti uyguladığı biliniyor. Alınacak konutun tapusu, kimliğiniz, güncel bir ev faturası ve gelir belgeniz bankanın talep ettiği belgeler arasında yer alıyor.

Denizbank Konut Kredisi

Denizbank; %1,96 ile kredi veren bankalardan birisi. 180 ay vade imkanı sağlayan banka 500 TL değerinde bir kredi tahsis ücreti kesiyor. Bunun yanı sıra bankanın talep ettiği bir de ekspertiz ücreti var ve bu ücret de 700 TL olarak yansıtılmış durumda.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti bankası ile kredi alacaksanız %1,82 oranında kredi ödeyeceksiniz demektir. Taksit sayısının en fazla olduğu banka olduğu da bilinmelidir. 240 ay vade imkanı sunan banka vade oranına göre faiz arttırmaktadır. 750 TL kadar eksper ücreti ödemenizin yanı sıra banka 500 TL değerinde bir de kredi tahsis ücreti istemektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası; düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında faizi en düşük olan banka. %80 oranında kredi ödemesi yapabilen banka aynı zamanda 120 ay vade imkanı sunmaktadır. %1,28 değerindeki faiz ile şu anda en cazip banka olduğunu söylemek de mümkün. Bu nedenle ilk olarak Ziraat Bankası’na uğramanızı öneririz.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara