Eğitim Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

Öğrenciler için özel olarak sunulan eğitim kredisi, birçok bankanın hizmetleri arasındadır. Elbette eğitim kredisi veren bankalar ile beraber kredi şartları ve hazırlanması gereken belgelerin bilinmesi gerekmektedir. Bankalar bu kapsamda farklı seçenekler sunduğu için her tüketiciye özel imkanlar da bulunabilir. Yine de öğrenciler için özel olarak sunulan eğitim kredilerinde yapılması gereken bazı işlemler vardır. Öncelikle bu tür krediler bir teminat ile sunulabilir. Çünkü öğrencilerin bu dönemde herhangi bir geliri yoktur ve bankalar da vereceği krediyi garanti altına almak ister. Bazı bireyler sıfır faizli eğitim kredisi hizmetinin olup olmadığını araştırmaktadır. Tüm detaylar yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Halk Bankası Eğitim Kredisi

Masraflı ve masrafsız olarak Halk Bankasından alınabilen bu kredideki faiz oranları değişkendir. Eğer masrafsız kredi almak istiyorsanız faiz oranı %2,6, masraflı kredi almak istiyorsanız faiz oranı %2,61 olacaktır. Sadece şubeden yapabileceğiniz bu başvuruda kredi miktarı en çok 50 bin TL olabilmektedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

18 yaşından küçük olan öğrencilere de sunulan bu eğitim kredisinde %1,90 faiz oranı sunulmaktadır. Aslında eğitim kredisi veren bankalar arasında en düşük faiz oranına sahip bankalardan biri de haliyle Ziraat Bankasıdır. Kredi kullanımı için kefil veya ipotek istenebildiğini de unutmayın. Vade bitene kadar hayat sigortası da yaptırılması zorunludur.

Denizbank Eğitim Kredisi

60 ay vadeye kadar Denizbank’tan alacağınız eğitim kredilerinde faiz oranları değişkendir. Eğer 3-12 ay vade ile kredi alacaksanız %2,91 faiz oranından hizmet alabilirsiniz. 12-60 aya arasındaki faiz oranı ise %3,01 olarak belirlenmiştir. Kişiye özel uygun faiz oranları da bankada sunulmaktadır. Şube dışında herhangi bir başvuru yöntemi de bulunmuyor.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Aylık faiz oranı yüzde 3 olan İş Bankası eğitim kredisi için şubelerden destek alabilirsiniz. Başvuru yapmak için nüfus cüzdanı ile beraber eğitim belgesinin bankaya sunulması gerekiyor. Ayrıca yurt dışında eğitim almak için de bu krediden faydalanabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında eğitim kredisi veren bankalar arasında en yüksek faizi de İş Bankası uygulamaktadır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Part time çalışanlar için kredi veren Yapı Kredi Bankası, bazı belgeler talep etmektedir. Aylık gelirini belgeleyebilen öğrencilere kredi sunan bu bankada ayrıca başvuru sahibinin velisinin de nüfus cüzdanı talep edilebilir. Aynı durum gelir belgesi için de geçerlidir. Yalnızca şubeden detaylı bilgi alabileceğiniz bu kredi için çalışmayan öğrenciler ebeveynlerini kefil gösterebilir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankasından eğitim kredisi almak isteyenler öncelikle banka ile görüşmelidir. Şu an için bankanın eğitim kredisi hizmeti bulunmamaktadır. Ancak ihtiyaç kredisi kapsamında başvurularınızı yapabilirsiniz. %2,84’ten başlayan faiz oranlarıyla beraber kredi puanının durumuna göre 100 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Alternatif Bank Eğitim Kredisi

%2,85’ten başlayan faiz oranlarıyla eğitim kredisi veren bankalar arasında Alternatif bankta bulunmaktadır. 40 bin TL’ye kadar kredi alabileceğiniz bu bankadaki maksimum vade ise 12 aydır. Genelde vadenin düşük olmasından kaynaklı olarak pek çok kişi bu bankayı tercih etmeyebilir.

Albaraka Türk Eğitim Kredisi

12 ay vade ile eğitim finansmanı sunan Albaraka Türk’te aylık kar oranı payı %3,30 olarak belirlenmiştir. Vade ise en çok 36 ay olabilmektedir. Elbette her bankanın bu konudaki işleyişi farklı olacağı için en doğru bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

Şekerbank Eğitim Kredisi

Şekerbank özel kredi imkanları sunmaktadır. Örneğin, pilot olmak isteyen öğrenciler için 120 ay vadeye kadar 300 bin TL’lik kredi kullandırılabilir. Ayrıca bu kredi 2 yıl geri ödemesiz olarak alınabilmektedir.

İNG Bank Eğitim Kredisi

50 bin TL’ye kadar 3-48 ay vade ile İNG’den de eğitim kredisi alabilirsiniz. Bu süreçte eğitim kredisi veren bankalar arasında düşük faiz oranlarının sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu bankadaki faiz oranı %1,64 olarak belirlenmiştir ve tüketicilere aynı gün içinde geri dönüş sağlanmaktadır.

Eğitim Kredisi için Gerekli Belgeler

Her bankada talep edilen belgeler farklı olabilir. Ancak genel olarak öğrenciler nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesi ile bu hizmeti alabilmektedir. 18 yaşından küçük olanlar ise velileriyle beraber bu krediye başvurabilir. Ebeveynleriyle başvuru yapacak olanlar ücretli çalışıyorsa maaş bordrosu, serbest meslek erbabı ise son vergi levhası fotokopisiyle krediye başvurabilir. Ayrıca son 3 ay içinde alınan ikametgah ile beraber yine son 3 ay içinde düzenlenmiş telefon, su ya da elektrik faturası da eğitim kredisi veren bankalar tarafından talep edilebilir.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara