Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Film izle


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ev hanımlarına 15.000 TL faizsiz kredi verilmektedir. Fakat aranan şartlardan bir tanesi de girişimci olmaktır. Ev hanımlarının dükkan açmak, iş kurmak ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmesini destekleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev hanımlarına faizsiz kredi vermektedir.

İki Yıl Geri Ödeme Yok

Devlet desteği olarak verilen bu krediyi aldıktan ilk iki sene geri ödeme bulunmamaktadır. İki sene sonrasında aldığınız krediyi 6 seneye faizsiz olarak taksitlendirilmektedir. İki yıl gecikmeli olarak 6 senede geri ödeme yapılmaktadır.

KOSGEB Desteği

Ev hanımlarına kredi veren bir başka kurum ise KOSGEB’dir. KOSGEB ev hanımlarına özel 50 bin TL’den 300 bin TL ye kadar hibe kredi ve düşük faizlerle kredi vermektedir. Bu desteği almanız için aranan tek şart KOSGEB kadın girişimci belgesi almaktır. Bu belgeyi alan ev hanımlarına 100.000 TL ye kadar makine ve araç – gereç alımı için sıfır faizli kredi fırsatı sunmaktadır.

Bu kurumlar hariç bankalar başta olmak üzere ev hanımlarına faizsiz kredi veren bir kurum – işletme bulunmamaktadır. Fakat ev hanımlarına faizli kredi imkanı sunan bankalar mevcuttur.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Şartları Nelerdir?

Ev hanımlarına kredi veren banka ne yazık ki çok az bulunmaktadır. Bunun sebebi ise hiçbir gelir kaynakları olmamasından dolayı taksit ödemelerinde sıkıntıların çıkacağı düşünülmesidir. Her bankanın şartları farklıdır. Fakat genelde talep edilen şartlar kefil ve teminat gösterilmesidir.

İnternet üzerinden bankalara kredi başvurusu yapmanız daha hızlı dönüşler almanızı sağlayacaktır. Fakat ne kadar çok bankaya kredi başvurusunda bulunursanız bankaların kredi verme olasılığı o kadar düşecektir. Bu sebeple kolay onay veren bankalara öncelik olmak üzere sırasıyla başvuru yapmanızı öneririz. İnternet üzerinden kredi başvuru yapabileceğiniz bankalar şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • Enpara (QNB Finansbank)
  • İNG Bank

Bu bankalara gelir vergisiz olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.  55 bin TL ye kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca belgeli kredi başvurularında kefil olarak göstereceğiniz kişinin kredi notu yüksek olmalıdır. Elbette ev hanımlarına faizsiz kredi sunan bankaların farklı talepleri de olabileceği için en doğru bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara