Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Alma Yolları

Gelir belgesi olmadan kredi almak isteyen çok sayıda tüketici bulunmaktadır. Bu kişiler aslında gelir belgesiz ihtiyaç kredisi alma yolları konusunda ciddi bir arayış içerisindedir. Günümüzdeki bazı banka uygulamaları üzerinden belgesiz kredi alınabilir. Ancak sürecin nasıl işlediğini ve ne kadarlık kredilerden yararlanıldığının bilinmesi önemlidir. Ayrıca her bankanın faiz ve vade oranları birbirinden farklıdır. Bu nedenle paylaşacağımız bilgilere istinaden sizler de belgesiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Gelir belgesiz kredi, tüketicilerden kredi başvurularında herhangi bir belge talebi olmadan sunulan kredilerdir. Sayılı bankaların sunduğu bu hizmetlerin ayrıca bazı şartları bulunmaktadır. Öte yandan kolay kredi veren bankalar olarak da adlandırıldıkları bilinmektedir. Uzun vadeli olmayan bu kredilerin faiz oranları da kimi zaman yüksek olabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Bu kredi türünden faydalanmak için ilk olarak kredi puanının yüksek olması gerekir. Ayrıca belge talep edilmediği için bankalar farklı koşullar talep edebilir. Genelde ipotekli olarak sunulan bu kredilerde SGK verilerinin de olması gerekir.

Kredi notu risksiz grupta yer alan tüketiciler rahatlıkla gelir belgesiz ihtiyaç kredisi alma yolları konusunda hizmet alabilir. KKB tarafından her ay güncellenen bu verileri düzenli olarak kontrol etmeniz önerilir. Çünkü başvuracağınız her kredi türü ya da kredi kartı için de bu puanlama sistemine bakılacaktır. Finansal geçmişinde sorun bulunmayan tüketiciler hızlıca gelir belgesiz kredi alabilir.

SGK verilerinin kontrolü de bankalar tarafından sağlanmaktadır. Yasal bir zeminde olmasa da e-Devlet üzerinden vergi levhasına veya sigorta bilgilerinize ulaşan bankalar bu konuda kredi alıp alamayacağınızı kontrol etmektedir. Sonuç olarak belge talep edilmese de çalışıp çalışmadığınız yine banka tarafından incelenmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Üst kredi limiti 30 ile 35 bin TL arasında değişen bazı bankalar, tüketicilere bu konuda hizmet sunmkatadır. CEPTETEB, İNG Bank, Enpara.com, N Kolay Kredi ve Odeabank gibi uygulamalar ve bankalar sayesinde belgesiz kredi alabilirsiniz. Bu bankalar arasında CEPTETEB ile Enpara.com uygulamasında kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır. Ancak N Kolay Kredi ile Odeabank başvurularında kredinin binde 5’i kadar tahsis ücreti alınır.

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

30  bin TL’ye kadar gelir belgesiz kredi almak için Aktifbank’ın N Kolay Kredi uygulamasına dahil olmanız gerekir. Bu uygulama ile 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Banka, hesap açılış işlemleri için tüketicilere ayrıca kurye yönlendirmektedir.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

TEB’in uygulaması olan CEPTETEB ile 30 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Ancak bu hizmet sadece CEPTETEB müşterilerine sunulmaktadır. TEB müşterisi olmak için banka şubelerine gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Son olarak bu kredide herhangi bir dosya masrafı da bulunmamaktadır.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

30 bin TL’lik kredi için 60 ay vadeli seçenekler sunan QNB Finansbank, şubeye gitmeden kredi vermektedir. Elbette banka müşterisi olmayanlar için yetkililer talep ettiğiniz adrese gelerek hesap açılışı yapmaktadır.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

60 ay vadeli ve 35 bin TL’ye kadar belgesiz kredi almak için Odeabank şubelerine gidebilirsiniz. Banka müşterisi olmayanlar alternatif olarak PTT şubelerinden de hesap açılış işlemlerine başlayabilir. Ancak bu banka gerektiği durumlarda gelir belgesi talep edebilir. O halde gelir belgesiz ihtiyaç kredisi alma yolları arasında bu bankanın da değerlendirilebileceğini unutmayın.

İNG Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

50 bin TL’ye kadar belgesiz kredi alabileceğiniz İNG’de kredi notunuzun uygunluğuna göre hizmet verilmektedir. Kredi notu düşük olanların bu bankadan hizmet alması söz konusu değildir.

Kredi Notunun Önemi

Kredi notu, her tüketicinin aynı zamanda finansal geçmişidir. Bu nedenle bankalardan hizmet almadan önce mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Çünkü düşük kredi notuna sahip olan kişilerin sürekli olarak yaptığı kredi başvuruları olumsuz değerlendirilir. Bu durum puanın daha düşük seviyelere gerilemesine neden olur. Haliyle sürekli kredi başvurusu yapmak yerine puanı yükselttikten sonra bankalara başvuruda bulunmanız daha mantıklıdır.

Paylaştığımız bu bilgiler gelir belgesiz ihtiyaç kredisi alma yolları arasındadır. O halde öncelik olarak bankalarla olan sorunlarınızı düzeltmek için borç kapatma kredileri alabilirsiniz. Elbette borcu olmayanlar da düşük limitli bir kredi kartı çıkararak vadeden önce borç ödemesi gerçekleştirebilir. Bu durum kredi notunu hızlıca yükseltecektir.

 

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara