Geri Ödemesiz Hibe Almak İstiyorum

Hibe başvuruları bazı kurumlar tarafından alınmaktadır. Ancak devlet destekli projelerde de geri ödemesiz hibe almak istiyorum diyenler için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Bankaların yanı sıra hibe veren kurumlar bu alanda çalışma yaparken hayvancılık ve tarım başta olmak üzere pek çok sektör için kredi imkanı sunar. Girişimciler bu aşamada KOSGEB üzerinden de geri ödemesiz kredi alabilir. Kurslara katılım sağlayarak sertifika almaya hak kazananların faydalanabileceği bu kredilerle ilgili tüm detaylar, yazımızın devamında paylaşılmıştır.

2019 Geri Ödemesiz Hibe ve Destekler

Artık kadınların da KOSGEB üzerinden hibe aldığı bilinmektedir. Buna ek olarak yeni bir iş yeri açmak isteyenlerle beraber mevcut iş yerini büyütmek isteyenlerin ilk başvuru yapacağı kurum, KOSGEB’dir. Kurumdan alınacak sertifikadan sonra mutlaka iş planı hazırlanmalı ve daha sonra kuruma sunulmalıdır. Onayın alınmasıyla beraber iş yeri için yapacağınız tüm harcamalar, kurum tarafından sizlere sunulacaktır.

2019 Tarım ve Hayvancılık Hibeleri

Tarımla uğraşanlar da geri ödemesiz hibe almak istiyorum aşamasında birbirinden farklı kurumlara başvurabilir. KOSGEB, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Denetleme Kurumu ve elbette Tarım ve Orman Bakanlığı üzerinden alınabilecek tarım hibeleri sayesinde işletmenizi büyütebilirsiniz. Ya da tarım aletleri alabilmek için bankaların düşük faizli kredilerine başvurabilirsiniz. Bu süreçte en kapsamlı kredi türünü Ziraat Bankası sunmaktadır.

Hayvancılık sektörü de hibe verilen alanlardan biridir. TÜBİTAK, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kredi Garanti Fonu üzerinden hibe alınabilmektedir. Alternatif olarak KOSGEB üzerinden de sunulan şartlara uyum sağlayarak hibe kredisi alabileceğinizi unutmayın.

2019 Esnaf Hibeleri

KOBİ paketleriyle birlikte sunulan esnaf kredi ve hibeleri genelde Halk Bankası aracılığıyla paylaşılmaktadır. Devlet destekli projelerde yerini alan ve düşük faizli girişimci kredisi sunan Halk Bankası, geri ödemesiz hibe almak istiyorum diyenler için son derece önemli bir alternatiftir. Bu yüzden esnafların da işletmeleriyle ilgili ihtiyaçlarını giderebilmesi adına bankaya veya kooperatiflere başvurabileceği unutulmamalıdır.

Hibe ve kredi veren kurumların resmi internet sayfasından yapacağınız araştırmalarda güncel duyurulara ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem krediye başvurma süreçlerinden hem de hibe alabilmek adına uyulması gereken şart ve kurallardan haberdar olabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara