Kefilsiz Kredi Alabilir miyim?

Bazı bireyler kefilsiz kredi alabilir miyim konusunda arayış halindedir. Çünkü kefil bulamayan ancak acil krediye ihtiyacı olanlar bu hizmetlerden faydalanmak ister. Bizler de kefilsiz kredi veren bankaların yanı sıra sunulan hizmetler ve faiz oranlarını sizler için hazırladık. Öncelikle kefilsiz kredi veren banka sayısı oldukça azdır. Bu nedenle başvuru şartları da her bankada farklılık gösterebilir. Yine de tüketicilerin bu tür kredilere rağbet gösterdiği unutulmamalıdır.

Kefilsiz Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kefilsiz kredi almak isteyen bir tüketici 18 yaşından büyük olmalıdır. Bu süreçte kredi notunun da yüksek olması gerekiyor. Her kredi türünde olduğu gibi tüketicinin kredi sicilinin yanı kredi notunun da yüksek olma şartı vardır. Çünkü bankalar riskli gördüğü tüketicilere kredi vermek istemez.

Kefilsiz kredi başvuru şartları arasında ipotek teminatı da bulunmaktadır. Evli olanların ise eş rızası alarak bu konuda gerekli adımları atacağı bilinmelidir. Ek olarak bankaya teminat olarak gösterilecek belgenin resmi geçerliliği olmalıdır. Bu durumlar sadece ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Konut kredisinde bazen kefil şartı aranır. Taşıt kredilerinde ise zaten satın alınacak olan araca ipotek konur. O halde kefilsiz kredi alabilir miyim sorusunun yanıtı, ihtiyaç kredileri için ‘evet’ olmaktadır.

Aktifbank Kefilsiz Kredi Başvurusu

Yüzde 2,29’dan başlayan faiz oranlarıyla kefilsiz kredi veren Aktifbank en az 2000 TL, en çok 30 bin TL’ye kadar hizmet sunmaktadır. PTT şubeleri üzerinden de alınabilen bu kredi aynı zamanda internet başvurusuyla da talep edilebilir. Herhangi bir belge ya da imzaya gerek duyulmadığı için kısa sürede talep edilen miktar, banka hesaplarına yatırılmaktadır.

CEPTETEB Kefilsiz Kredi Başvurusu

Şubesiz, belgesiz ve kefilsiz kredi imkanı suna TEB, CEPTETEB uygulamasıyla beraber ciddi anlamda rağbet görmektedir. Yüzde 2,79’dan başlayan faiz oranlarıyla 30 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Üstelik Türkiye Ekonomi Bankası, kefilsiz kredi alabilir miyim sorusuyla ilgili olarak verilecek tüm yanıtları kapsamaktadır. Web şubesi üzerinden de yapılacak başvurularda herhangi bir teminat istenmemektedir. Ancak kredi notunun düşük olması ve gelir belgesinin ibraz edilememesi, kredinin alınamayacağı anlamına gelir.

Enpara.com Kefilsiz Kredi Başvurusu

Kefilsiz ve belgesiz ihtiyaç kredisi almak isteyenler QNB Finansbank uygulaması olan enpara.com üzerinden başvuru yapabilmektedir. Maksimum 50 bin TL’ye kadar kredi alabileceğiniz bu uygulama ile beraber banka hesabınıza anlık kredi talep edebilirsiniz. Elbette masrafsız olarak sunulan bu kredi, enpara müşterileri için web üzerinden sunulmaktadır. Faiz oranı değişmekle beraber 12-36 ay arası vadelerle hizmet alınabilir.

Yapı Kredi Kefilsiz Kredi

36 ay vadeye kadar kefilsiz kredi alabileceğiniz Yapı Kredi bankasından en az 10 bin TL, en çok 75 bin TL kredi talep edilebilir. Web üzerinden yapılan başvurulara da anında yanıt verilmektedir. Bu rakamlar 2019 yılı için değişkendir.

Fibabanka Kefilsiz Kredi

Kefil şartı aramayan bankalardan biri de Fibabanka’dır. 25 bin TL’ye kadar kredi talebinde bulunabileceğiniz bu bankanın faiz oranları değişkendir. Yüzde 2,39 faiz oranıyla başlayan bu kredi aynı zamanda çağrı merkezi üzerinden de yönetilmektedir.

Hangi Durumlarda Kefil Şartı Aranır?

Bankalar bazı durumlarda tüketicilerden kefil talep edebilir. İlk olarak kredi notunun düşük olması halinde yani riskli seviyede bulunması durumunda kefil istenmektedir. Ek olarak gelir belgesinde yer alan miktarın, kredi vadesi ya da tutarını karşılamaması halinde de kefil şartı aranmaktadır.

Günümüzde kefilsiz kredi alabilir miyim konusunda dikkat edilecek bir diğer husus, tüketicinin çalıştığı kurumun banka tarafından güvenilir kabul edilmemesidir. Ayrıca başvuruya yakın zamanlarda çokça kredi başvurusunda bulunan tüketicilerden de kefil istenebilir.

Kefilsiz Kredi Başvuru Belgeleri

Özel sektör çalışanları bu kredi için ikametgah belgesi, SGK dökümü, maaş bordrosu, iş yeri imza sirküleri ile varsa ek gelir belgesini hazırlamalıdır. Emekliler ise ikametgah ile emekli aylık dökümüyle bu krediden yararlanabilir. Eğer kamu çalışanı iseniz yine ikametgah ile maaş bordrosunu hazırlamanızda yarar var. Vergi levhalılar ise oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu, imza sirküleri ve güncel vergi levhası ile başvuruda bulunabilir. Genel olarak kefilsiz kredi alabilir miyim konusunda ihtiyacınız olan bilgiler bu şekildedir. Detaylı bilgileri bankalardan ya da bankaların çağrı merkezlerini arayarak anında öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Söz konusu kredi aynı gün içinde olumlu yanıtlanırsa, talep edilen miktar hesaplara aktarılmaktadır.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara