KOSGEB Faizsiz Krediler 2019 Şartları

KOSGEB’ten faizsiz kredi almak isteyenler için aslında çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Bu kapsamda KOSGEB faizsiz krediler 2019 yılı için esnaf ve girişimcilere hitap etmeyi sürdürmektedir. Başta KOBİ’ler olmak üzere ilk kez iş kuracak olanların yararlanabildiği bu kredi 150 bin TL’ye kadar alınabilmektedir. Elbette söz konusu faizsiz krediyi almak için bazı şartlara uyum sağlanması önemlidir.

KOSGEB Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Kurumdan faizsiz kredi almak isteyen girişimciler ilk olarak KOSGEB kaydı yaptırmalıdır. Kurumun veri tabanına kayıt yaptırmayan girişimciler, sertifikaya sahip olsa bile faizsiz kredi alamaz. Buna ek olarak e-Devlet üzerinden yapılacak başvurularla beraber hangi türden bir işletme olduğunuza da kurum tarafından bakılmaktadır. Yani KOSGEB faizsiz krediler 2019 yılında kurumların kategorisine göre hizmet sunmaktadır. Elbette girişimciler de zaten faizsiz kredi alabildiği için herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

KOSGEB anlaşmalı olan kamu, özel ve katılım bankaları, faizsiz olarak makine ve teçhizat desteği sunmaktadır. Ayrıca işletmeler de kurumun veri tabanına kayıt yaptırmakla beraber KOBİ beyannamesini güncel tutmalıdır. Son olarak işletmenin aktif olarak hizmet sunmaya devam etmesi sayesinde faizsiz kredi desteği alabileceğini unutmayın.

KOSGEB Faizsiz Kredi Destekleri

Kurumun hazırladığı raporda, işletmeler sınıflandırılmıştır. Bu sınıflandırmada KOSGEB tarafından ek puan uygulaması da yapılmaktadır. Örnek olarak istihdam artışına yönelik çalışma yapan işletmelere ek 2 puan, mali durumu iyi olan işletmelere ise ek 2 puan verilmektedir. Proje odaklı işletmeler ise ek 3 puan alarak daha rahat bir şekilde faizsiz krediden yararlanmaktadır.

Faizsiz kredi desteği genelde işletme kredileri için 18 aydır. Ancak acil nakit ihtiyacı olan işletmeler 36 ay vadeye kadar hizmet alabilir. Buna ek olarak proje odaklı firmalar 200 bin TL’ye kadar KOSGEB faizsiz krediler 2019 alternatiflerinden faydalanırken, teknoloji odaklı işletmeler 300 bin TL’ye kadar kredi alabilir. Stratejik sektörde yer alan işletmeler ise 500 bin TL’ye kadar faizsiz kredi uygulamasından yararlanabilir. Tamamen istihdamı ve KOBİ’lerin kalitesini artırmak amacıyla sunulan bu kredilerde ihracata yönelmek için de çok sayıda çalışma yapılmaktadır. Bu nedenle işletmeniz için 2019 KOSGEB destekleri konusunda genel bir araştırma yapmanızda yarar var.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara