KOSGEB İş Planı Hazırlama – İş Planı Örnekleri

Girişimcilik desteği almak isteyenler KOSGEB başvurusu yaptıktan sonra kursa katılım sağlamaktadır. Bu kurstan başarılı bir şekilde ayrılanlar ise KOSGEB iş planı hazırlama sürecine dahil olur. Haliyle iş planı örnekleri üzerinden ilerleyen girişimciler aynı zamanda kurumun web sitesi üzerinden de detaylı bilgilere ulaşabilmektedir. Yine bu süreçte sizlerle paylaşacağımız bilgilere göre hareket edebilir ve daha kaliteli bir iş planı oluşturarak kuruma iletebilirsiniz.

KOSGEB İş Planı Örnekleri 2019

KOSGEB planlaması yaparken işletmenizle ilgili pek çok süreci iş planında sunmanız gerekmektedir. Ayrıca iş kurma sürecinden başlayarak tüm stratejilerin ele alındığı bu kapsamda planlama ve araştırma gibi faaliyetleri de iş planına eklemelisiniz. İnternet üzerinden çok sayıda iş planı örneği indirerek süreci kontrol edebilir ve yapmanız gerekenleri uygulayabilirsiniz. Son zamanlarda KOSGEB iş planı hazırlama konusunda sorun yaşayan girişimciler ayrıca KOSGEB danışmanları sayesinde bu durumu ortadan kaldırabilmektedir.

KOSGEB iş planında yer alan bazı konular vardır. Öncelikle işletme bilgilerinin yer alması gerektiği iş planında ayrıca faaliyet konusu da net bir şekilde belirtilmelidir. Ayrıca girişimci hakkındaki temel bilgiler, finansal ve yönetimsel planlar ile pazarlama ve üretim bilgileri de yer almalıdır.

İş planı örneklerini incelediğiniz zaman başlangıçta iş kurmak için ihtiyacınız olan çok sayıda bilginin planda yer alması gerektiğini anlayabilirsiniz. Ayrıca işletmenin kurulacağı adresin yanı sıra işletme adı, faaliyet konusu, müşteri kitlesi ve üretim alanları da belirlenmelidir. Bu süreçlerin tamamlanmasından sonra yıllık ve aylık ciro bilgilerinin belirlenmesi ve yine iş planında yer alması gerekmektedir.

KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır?

İhtiyacınız olan temel bilgilere sahip olduktan sonra ilk bölümde işletme bilgilerini hazırlamanız gerekir. İş kurma süreci ya da işletme ortakları da KOSGEB iş planı hazırlama sürecinde çok önemlidir. İşletmenizin misyon ve vizyon bilgileri, hedefleri ve bilgi tablosunu da hazırlamanızda yarar var.

Tüm bu bilgileri iş planına yazdıktan sonra pazar ve pazarlama bilgileri, yönetim planı ile üretim planına dair bilgilerin de sisteme işlenmesi için hazırlanması gerekecektir. Web üzerinden indirerek kontrol edebileceğiniz iş planı örnekleri ayrıca kurumun resmi web sayfasında da yer almaktadır.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara