Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Yeni dünya düzeninde herkesin kredi kartı ihtiyacı var bu durum öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri sorusunu akla getiriyor. Düzenli geliri olan kişilere bile zor kredi kartı imkanı sunan bankaların öğrencilere kredi kartı vermesinin imkansız olduğu düşünülse de aslında birçok öğrenci çok daha rahat bir şekilde kredi kartı alabiliyorlar. Öğrencilerin de kredi kartına ihtiyaç duyduğu bir gerçek; birçok şey artık internet üzerinden ulaşıma açık ve bu aşamalarda kredi kartı sahibi olmak son derece önemli. Öğrencilik döneminde birinin kredi kartları ile yeni tanışacağını varsayarsak ve bankaların sunduğu öğrenci kartı imkanlarını bir araya getirirsek; bu durum öğrenciler için oldukça kafa karıştırıcı olmalı.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Birçok öğrenci; öğrenciye kredi kartı veren bankalar ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Sizler için bankaların hangi imkanlar ile öğrencilere kredi kartı verdiğini araştırdık ve bu bilgileri bir araya getirdik. Siz de kredi kartlarının sunduğu imkanları inceleyerek kendiniz için en uygun olan kredi kartını seçebilirsiniz.

İş Bankası – İşte Üniversiteli: İşte Üniversiteli kredi kartı; iş bankasına ait. İş bankası; öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında ilk sırada yer alıyor çünkü şartları oldukça iyi. Bu kredi kartını kullanmaya başlamanız halinde ilk sene içerisinde kart aidatı ödemeniz beklenmiyor. Borcunuzu geciktirmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı da %2,60 olarak hesaplanıyor. Genel olarak belirlenen kart limiti 400 TL fakat dilerseniz bu rakamın artmasını talep edebilirsiniz. Kartın aynı zamanda Maximum kart olma özelliği de bulunduğu için bu kartın özelliklerini de kullanabilirsiniz. Müze kart olarak da kullanabileceğiniz kart ile gezerken yıllık olarak sadece 20 TL kart aidatı ödemeniz yeterlidir.

Ziraat Bankası – Genç Kart: Ziraat Bankası; öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor. Genç Kart adı altında verdiği kartın 5 sene boyunca kart aidatı ödemesi yoktur. Lisans öğrencisi olarak okuyan öğrenciler için kart limiti 500, yüksek lisans yapan öğrenciler için kart limiti 800, doktora öğrencileri için ise limit 950 TL olarak belirlenmektedir. KYK ödemelerinin de bu bankadan yapılıyor olması nedeniyle; Ziraat bankası kredi kartını almanız halinde avantajlı bir konuma geçmeniz mümkündür. KYK bursu alan kişilerin ekstra bir başvuru yapmasına gerek yoktur direkt olarak gidip burs kartlarını Genç Kart haline getirebilirler. Bu kartın Maximum özelliğini kullanmanız da mümkündür.

Akbank ve TEB Öğrenci Kredi Kartları

Akbank – Exi26: Exi26; öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Akbank, tarafından sunulan bir kart. Kartın en önemli özelliklerinden birisi bankanın Axess kartı ile aynı imkanları sunuyor olması. Bu kart ile nakit çekebilir, kredi kartı ile taksit işlemi yapabilir, borç atlaması sağlayabilirsiniz. 26 yaş altı olan herkesin bu imkanlardan yararlanması mümkündür. Kartın aynı zamanda chip para özelliği vardır. Chip paraları alışverişleriniz sırasında harcamanız mümkündür. Önce harcama yapıp ardından taksitlendirme imkanı sunan kart; aidat olarak da 20 TL talep etmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası – ÜniversiTEB: TEB tarafından verilen kart; oldukça fazla avantaj içeren öğrenci kartlarından birisidir. Kart limiti genel olarak 300 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. %2,60 gecikme faizi sunan kart aynı zamanda Bonus Card özellikleri de taşıdığı için birçok anlaşmalı noktadan avantajlı bir şekilde alışveriş imkanı da sunmaktadır. Hafta içi yaptığınız alışverişlerin farklı etkinliklerde %50’ye varan indirimler ile karşınıza çıkması mümkündür. Kartın yıllık ücreti ise oldukça cazip sadece; 6.9 TL yıllık kart aidatı ödemeniz yeterlidir.

Yapı Kredi ve Vakıf Bank Öğrenci Kredi Kartları

Yapı Kredi – Play Kart: Yapı Kredi tarafından verilen kart aynı zamanda bir Wold kart olarak işlem yapmaktadır. Word kart üzerinde bulunan bütün avantaj ve imkanlardan yararlanmanız mümkündür. Kartın borç gecikmesi durumunda talep edilecek olan faiz oranı %2,52 olarak hesaplanmıştır. Karttan alınan yıllık kart ücreti diğer öğrenci kartlarına göre biraz daha fazladır ve 38 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıf Bank – Like Card: Vakıf Bank bir kamu bankasıdır ve öğrencilere kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Oldukça avantajlı bir karttır. Ortalamanızı baz alan tek karttır. Ortalamanız yükseldiği durumda kart 10.000 LikePuan hizmeti sunmaktadır. Vakıfbank online şube ile kredi kartına başvurmanız mümkündür. Kart aidatı da oldukça düşük bir şekilde hesaplanmıştır.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara