Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Zaman zaman herkesin kredi ihtiyacı bulunmaktadır. Sizler için öğrenciye kredi veren bankalar hangileri araştırdık. Ulaştığımız bilgiler ile öğrencilere kredi imkanı sunan bankaların; faizlerinin durumu nedir, ne kadar sürede ödemeniz gerekir gibi detaylara ulaşmanız mümkün. Birçok devlet bankası ve bunun yanı sıra özel bankalarında yer aldığı araştırmamızda öğrencilerin bankalar tarafından farklı bir konuma sahip olduğunu gördük. Öğrenciler için verilen krediler genel olarak öğrencilerin eğitim hayatına hizmet etmeyi amaçlıyor. Her bankanın kredi imkanı ve limitleri farklı ancak genel olarak amaç öğrenim hayatına katkı sağlamak. Bu nedenle bankaların kredi faizlerinin ve vade imkanlarının; normal kredilerden farklı olduğunu göreceksiniz.

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Veriyor?

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi: Ziraat Bankası; öğrenciye kredi veren bankalar arasında ilk sırada değerlendirilebilir. Bu durumun nedeni oldukça uygun bir faiz oranı sağlıyor olmasıdır. Bankanın faiz oranı sadece %1,27 olarak belirlenmiştir. Kredinin 3 aylık periyotlar halinde ödenme imkanına sahip olması da bankanın sunduğu farklı bir ayrıcalıktır. 18 yaş üstü kişilere verilen kredi 36 ay vade imkanı sunmaktadır. Kredili mevduat hesabı açılarak verilen kredi aynı zamanda avans hesabı olarak da kullanılabilir. Krediyi almak için çalışan bir öğrenci olmanız gerekmektedir. Yarı zamanlı ya da tam zamanlı bir işte çalışmanız halinde bu krediyi almanız mümkündür. Mutlaka ailenizden biri krediye onay vermelidir.

Halk Bank Öğrenci Kredisi:Halk Bank; en düşük faiz oranı ile öğrenciye kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bankanın faiz oranı %1,18 olarak hesaplanmıştır. Banka bir devlet bankası olduğu için faiz oranlarının düşük olması da normaldir. Öğrencilere verilen krediler için 48 ay vade imkanı sunulmaktadır.

Denizbank Öğrenci Kredisi: Deniz Bank; öğrenciye kredi veren bankalar arasında en yüksek üst limite sahip olan bankalardan birisi. Bankanın ana paraya uyguladığı faiz oranı vade oranı ile birlikte değişim göstermektedir. Banka 60 ay vade imkanı sunar ve faiz oranı %1,30 ile %1,51 arasında değişim gösterir.

İş Bankası Öğrenci Kredisi:İş Bankası öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Öğrenim kredisi veren banka biraz daha meşakkatli bir prosedüre sahip. Öğrenim kredisi olarak kredi veren banka neredeyse bütün giderlerinizin bir belge halinde sunulmasını istiyor. Kredi başvurusu şubelerden yapılıyor ve faiz oranı %1,50. Maksimum 36 ay vade veren banka iş bankası müşterisi olmanız halinde farklı bir faiz oranı da sunma imkanına sahip.

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Veren Bankalar

Yapı Kredi Eğitim Kredisi: Birçok banka öğrencilere kredi imkanı sağlıyor. Yapı Kredi de öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankanın en büyük avantajlarından birisi öğrencilere sadece yurt içi eğitimlerinde değil aynı zamanda yurt dışı eğitimlerinde de kredi imkanı sunuyor olması. Yine kredi imkanının en fazla olduğu bankalardan birisi olduğunu söylemek mümkün çünkü üst limiti 50.000 TL olarak belirlenmiş durumda. 48 ay vade imkanı sunan bankanın faiz oranları şubelerden öğrenilmektedir. Yurt dışı için yapacağınız işlemler için öğrenci vizenize ihtiyacınız olacaktır.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi: Garanti Bankası ile öğrenci kredisi almanız mümkün. Banka öğrencilere 25.000 TL üst limit ile kredi verebiliyor. Çekilen paraya göre faiz oranı değişiyor. 25.000 TL çekmeniz halinde bankaya %1,58 faiz oranı ile geri ödeme yapmanız talep ediliyor. Daha az kredi çekerseniz bu durumda faiz oranı artıyor. Örneğin; 12.000 TL çekmeniz halinde ödeyeceğiniz faiz tutarı; %1,78 oranı ile hesaplanıyor. Krediye online bir şekilde başvuru yapmanız mümkün.

Odeabank Eğitim Kredisi: Odeabank; en fazla vade oranına sahip bankalardan birisi. Kredi faiz oranları da sürekli olarak 1,55 olarak belirlenmiş durumda. Hangi vade ile kredi çekerseniz çekin uygulanacak olan faiz oranı %1,55’tir. Banka direkt olarak öğrenciye kredi vermemektedir. Öğrenci için krediyi aile bireylerinin çekmesi gereklidir. Bankanın müşterisi olmanız durumunda kredi faiz oranlarında değişim olduğunu gözlemlemek mümkündür.

Öğrenciye Kolay Kredi İmkanı

Öğrenci belgeniz, yurt dışı öğrenci vizeniz gibi detayları bankaya sunmanız daha kolay bir şekilde kredi imkanlarından yararlanmanızı sağlayabilir. Çalışmanız halinde çok daha kolay bir şekilde kredi limitinizi yükseltebilirsiniz ancak genel olarak bankalar bu prosedür dahilinde öğrencinin ailesinden birinin onayını almayı uygun görüyorlar. Bu sayede aynı gün içinde kredi kartınızı da alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara