QNB Finansbank İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Dijital bankacılığı en etkin bir şekilde kullanan bankalardan olan QNB Finansbank internet bankacılığı, hesabınız üzerinden bankacılık adına yapabileceğiniz birçok işlemi düşük işlem ücretleri ile kolaylıkla yapmanıza imkan tanımaktadır. Normal banka şubesinden ya da ATM’ler üzerinden yapacağınız aynı işlemlerde ödeyeceğiniz işlem masrafı daha fazla iken, Finansbank internet şubesi üzerinde aynı işlemi yapmanın masrafları çok daha düşüktür.

Bu araştırma yazımızın devamında Finansbank internet bankacılığı ile hangi işlemler yapılabilir? Sorusunun geniş kapsamlı cevaplarını bulabilirsiniz. Finansbank internet şubesi kullanımlarına baktığımızda, özellikle havale ve EFT masrafı gibi hizmetlerde son derece düşük işlem ücretlerinin alındığını görmekteyiz. Havale ve EFT masrafları konusunda önemli avantajlar sunan Finansbank internet bankacılığı ile hangi işlemler yapılır? Finansbank internet şubesi hesap açma işlemleri nasıl yapılır? Gibi pek çok sorunun cevabını tüm detaylarıyla birlikte aşağıda sizler için verdik.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı İşlemleri
QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ile Neler Yapılır?

Finansbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Bankanın internet şubesi şifresi almak için, uygulayacağınız adımlar zahmetsiz ve oldukça basittir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, Finansbank internet bankacılığı şifresi alma işlemlerini çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 • Bankanın resmi internet adresini ziyaret ediniz.
 • İnternet adresindeki sağ üst köşede bulunan internet şubesi butonuna tıklayın.
 • Karşınıza açılan pencereden “finans şifre al“ butonuna tıklayınız.
 • Yeni açılan pencereden finans şifre seçeneği seçilerek, bankanın hangi ürünü için şifre almak istediğinizi belirtin. Kredi kartı için şifre almak istiyorsanız kredi kartı seçeneği, banka kartı için şifre almak istiyorsanız da banka kartı seçeneğini tıklayın.
 • Sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra, onaylayın.
 • Sistem tarafından cep telefonu hattınıza gelen tek kullanımlık şifreyi, internet sitesindeki alakalı yere girin.

Bu işlemlerin tamamını eksiksiz bir şekilde yapmanız halinde, Finansbank internet şubesi şifre alma işlemini tamamlamış olup, Finansbank internet bankacılığı hizmetlerinden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Şifre sıfırlama işlemi internet bankacılığı şifrenizi unutmanız ya da şifrenizi değiştirmek istemeniz halinde yapabileceğiniz işlemlerden birisidir. internet şubesi şifresi sıfırlama işlemleri yapmak için, aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

 • Finansbank internet adresini ziyaret ediniz.
 • Web sitesinin sağ üst köşesinde bulunan internet şubesi seçeneğini tıklayın.
 • Sizden kullanıcı adı ve şifre istenen kısma geldikten sonra, burada şifremi unuttum seçeneğini tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak yeni menüde, ilgili alanları doldurarak ilerleyin.
 • Tüm alanları doldurup şifre sıfırlama talebinde bulunduktan sonra sistem size otomatik olarak bankaya kayıtlı cep telefonunuz üzerinden SMS gönderecek olup, bu SMS veya da e-posta adresinize gelen web sitesi linki ile şifrenizi sıfırlayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şifre sıfırlama işlemi yapılabilmesi için, banka kart bilgilerinizi ve kart şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Çünkü banka bu işlem esnasında sizden kart numarası, kartın arka yüzündeki güvenlik kodu ve kart şifrenizi talep edecektir.

İnternet Bankacılığı Şifre Ve SMS Bloke Kaldırma İşlemi

Bankanızın internet şubesine girerken şifrenizi birkaç kez yanlış girmeniz halinde bir gül internet şubesi şifreniz bloke edilmektedir. Müşteri hesap güvenliği için yapılan bu bloke işlemini kaldırmak için, bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bunun haricinde bankaya kayıtlı numaranız da operatör değişikliği yapmanız ya da numara değişikliğine gitmeniz halinde, internet şubesine giriş yaparken cep telefonunuza gönderilen SMS gönderilmemekte ve internet bankacılığı işlemleri için sim kartınız bloke edilmektedir.

Sim kartı blokesini kaldırmak için uygulanacak adımlar oldukça basittir. Aşağıdaki yönlendirmeleri uygulayarak, sim kartı blokenizi hemen kaldırıp internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 • Bankanın internet sitesine girdikten sonra sağ üst köşede bulunan, internet şubesi seçeneğini tıklayın. Karşınıza çıkacak internet şubesi giriş panelinin hemen sağ altında bulunan finans şifre al finans şifremi unuttum linkine tıklayın.
 • Yeni açılan pencerede karşınıza çıkacak 3 seçenekten birisi olan SIM kart bloke kaldırma seçeneğini tıklayın.
 • Yeni açılan ekranda sim kart blokesi kaldırmak istediğiniz ürünü seçin. Yani kredi kartı sim kart blokesi kaldırmak için kredi kartı seçeneğini, banka kartı sim kart blokesi kaldırmak için ise, banka kartı seçeneğini tıklayın.
 • Bu işlemlerden sonra sim kart blokeniz kaldırılarak, cep telefonunuza onay SMS kodu gönderilecektir.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Hangi İşlemler Yapılır?

Bankanın internet şubesinde yapabileceğiniz işlemlerden bazıları, aşağıda sıralanmıştır. ATM ve fiziki şubelerden yapabileceğiniz birçok işlemi, internet bankacılığı aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. En sık kullanılan internet bankacılık hizmetlerinden bazıları şunlardır.

 • Sanal kart, ek kart, kredi kartı ve yeni banka kartı başvuruları yapılabilir. Tüm faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilir, ya da fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kredi kartı işlemleri hesap hareketleri, internet bankacılığı aracılığıyla takip edilebilir.
 • Ön ödemeli cep telefonu kartınıza cep lira bakiyesi yükleyebilirsiniz.
 • Kredi kartı şifrenizi hatırlamadığını zaman, internet bankacılığı üzerinden cep telefonunuza SMS olarak kredi kartı ATM şifrenizi gönderebilirsiniz.
 • İhtiyaç kredisi başvuruları da, Finansbank internet bankacılığı ile yapılabilecek işlemleri arasında yer almaktadır.
 • Kredi taksit ödemeleri, trafik cezaları, sınav harçları gibi farklı ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cebe para transferi özelliği ile Finansbank müşterisi olsun ya da olmasın, istediğiniz kişiye cebe havale işlemi yapabilirsiniz.
 • Bono, fon, repo ve tahvil gibi tüm yatırım işlemlerinin, alım satımı yapılabilir.
 • SGK ve BAĞKUR primlerini, QNB Finansbank internet bankacılığı ile ödemeniz mümkündür.
 • Finansbank’ın anlaşmalı bulunduğu tüm hayır kurumlarına, bağışlar yapabilirsiniz.
 • Güncel olarak tüm döviz bilgilerini görebilir, döviz alım satımı yapabilirsiniz.
 • Havale ve EFT işlemleri gerçekleştirebilir, ileri tarihli EFT talimatı verebilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz tüm ödemeleri hızlı kayıt özelliği sayesinde kaydederek,  sonraki ödemelerinizi hesap bilgisi girmeden kolaylıkla yapabilirsiniz.

  QNB İnternet Şubesi İşlemleri

Bunların dışında birçok hizmeti, QNB Finansbank internet şubesi ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Burada yapacağınız işlemler ATM ve banka şubesinden yapılacak işlemlere göre, çok daha masrafsız işlemlerdir.

Yazar Hakkında
Toplam 1 yazı
Cihan
Cihan
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara