Sicili Bozuk Olanlar Kredi Alabilir mi?

Borçlu tüketiciler düşük kredi notuna kredi hizmetlerinden yararlanabildiği gibi sicilin bozuk olması halinde de kredi çekebilmektedir. Elbette bankalar bu süreçte bazı şartların sağlanması gerektiğini tüketicilere bildirir. Yani sicili bozuk olanlar kredi alabilir mi sorusunun yanıtı ‘evet’ olacaktır. Yazımızın devamında bu bankaların hangileri olduğunu ve yapılması gereken işlemlerin neler olduğunu ayrıntılarıyla görebilirsiniz.

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim?

Banka sicilinin bozulması tamamen kredi notuyla ilgilidir. Eğer borçlarınızı zamanında ödemiyor ve hali hazırda mevcut borçlarınız var ise kredi puanı düşecektir. Bu durum sicilinizi de etkilediği için bankalar tarafından hizmet alamaz duruma geleceksiniz. Ayrıca borçların avukatlık olması halinde artık kara listeye girecek ve bankalardan hiçbir şekilde hizmet alamayacaksınız. Tüm bu durumların önüne geçebilmek için borçlarınızı zamanında ödemeniz yeterli olacaktır. Elbette sicili bozuk olanlar kredi alabilir mi konusunda da gerekli hizmetleri yasal takibe düşmeden talep edebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicilin bozuk olması halinde bazı bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu bankaları sıralayacak olursak;

  • QNB Finansbank
  • İNG Bank
  • TEB
  • Yapı Kredi
  • ICBC
  • Akbank
  • Aktifbank
  • Fibabanka
  • Odeabank
  • Denizbank şeklinde paylaşabiliriz.

Bu bankalar elbette sicili bozuk olanlardan bazı şartlara uyum sağlamasını talep edecektir. İlk olarak kefil şartı arayan bankalar ayrıca kefilin kredi puanının yüksek olmasını ister. Çünkü banka borçlarınızı ancak bu şekilde kontrol altına alabilir. Bazı bankalar da ipotek aracılığıyla kredi verebilir. Bankalar bu konuda tamamen kendi prosedürlerini uygulama hakkına sahiptir.

Yasal Takipteyim Kredi Alabilir miyim?

Yasal takipte olan tüketiciler artık kara listeye alındığı için herhangi bir bankacılık hizmeti talebi karşılanmaz. Bu yüzden yasal takipteki borcunuzu bir an önce kapatmalı ve kredi puanınızı da bu sayede yükseltmeye başlamalısınız. Ayrıca borç kapatma kredisi veren bankalardan yararlanarak bu süreci daha hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Sonuç olarak sicili bozuk olanlar kredi alabilir mi konusunda sizlerle paylaştığımız bankalara başvurarak hizmet almaya başlayabilirsiniz. Kefil ya da ipotek durumunu bankaya açıkça belirtirseniz ve gerekli aksiyonları alırsanız daha uygun imkanlarla karşılaşabileceğinizi de unutmayın.

Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
uyazar
uyazar
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara